Aktuali informacija apie izoliacijos taikymą ir nedarbingumą. Kviečiame susipažinti ir tikimės, kad joje rasite atsakymus į Jums rūpimus klausimus.

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Aktuali informacija apie izoliacijos taikymą ir nedarbingumą. Kviečiame susipažinti ir tikimės, kad joje rasite atsakymus į Jums rūpimus klausimus.
2022-02-10

KOKS YRA IZOLIACIJOS TAIKYMAS VAIKUI IKI INDIVIDUALAUS PGR TYRIMO ATLIKIMO?

Izoliacija rekomenduojama tik VAIKUI, kai:

  • COVID-19 liga buvo patvirtinta ugdymo įstaigoje greituoju antigeno testu.

Izoliacija taikoma tik VAIKUI, kai:

  • Vaikas jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.
  • Turėjo kontaktą ugdymo įstaigoje su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 liga ir atsisakė testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais.

Izoliacija yra netaikoma šeimos nariams iki individualaus vaiko PGR tyrimo rezultato patvirtinimo dienos.

Izoliacija netaikoma vaikui ir kartu gyvenantiems asmenims, jei PGR tyrimas atliekamas neturėjus kontakto su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga bei po rastos teigiamos koncentracijos ugdymo įstaigoje atlikus aplinkos paviršių tyrimą.

KĄ DARYTI, JEI VAIKUI BUVO NUSTATYTA COVID-19 LIGA?

  • Sergantysis arba sergančio vaiko tėvai turi užpildyti atvejo anketą https://atvejis.nvsc.lt/, skirtą užsikrėtusiems COVID-19 liga. Anketoje svarbu nurodyti užsikrėtimo aplinkybes, datą kada paskutinį kartą vaikas lankėsi ugdymo įstaigoje, izoliuojamus kartu gyvenančius asmenis.

NUO KADA KARTU GYVENANTIEMS ASMENIMS TURI BŪTI TAIKOMA IZOLIACIJA? 

  • Izoliacijos laikas skaičiuojamas nuo teigiamo PGR tyrimo ar laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo teigiamo rezultato patvirtinimo dienos.

   Kartu gyvenantys asmenys, kurie yra persirgę COVID-19 liga, kai nuo teigiamo PGR / antigeno testo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų nesiizoliuoja!

KOKIŲ VEIKSMŲ REIKIA IMTIS NORINT GAUTI NEDARBINGUMĄ? 

         Sergantysis arba sergančio vaiko tėvai turi būti užpildę atvejo anketą https://atvejis.nvsc.lt/, įtraukiant kartu gyvenančius asmenis.

        Kartu gyvenantys asmenys turi būti gavę SMS žinutę dėl priskirtos izoliacijos ir užsipildę sąlytį turėjusių asmenų anketas, kurių nuorodos bus pateiktos SMS žinutėje.

        Kartu gyvenantys asmenys, esant poreikiui, turi užpildyti prašymą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo (https://www.epaslaugos.lt/portal/service/110023/19220).

Daugiau informacijos dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo: https://nvsc.lrv.lt/lt/nedarbingumo-pazymejimo-del-privalomos-izoliacijos-isdavimas

 

KARTU GYVENANČIŲ ASMENŲ IZOLIACIJOS TAIKYMO ATMINTINĖ

Kiti įrašai

Kviečiame atlikti kasmetinį vaikų sveikatos patikrinimą.
Mieli tėveliai (globėjai, rūpintojai), Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad kiekvienais metais privalu pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos patikrinimu, kreipiantis į šeimos gydytoją…
Skaityti daugiau
Informacija dėl socialinės paramos mokiniams 2022-2023 m.m.
Socialinė parama mokiniams 2022–2023 mokslo metais
Skaityti daugiau
Smalsios mergaitėms ir gudrūs berniukai pasimokė nuotaikingai ir spalvingai!
Edukaciniame  spektaklyje “Sesutė Gerutė ir broliukas Nevaliukas” situacijose apie melą, cukraus žalą, atliekų rūšiavimą, rankų plovimą, bakterijas, sportą, vandens gėrimo naudą, saugų eismą- įtraukė žiūrovus…
Skaityti daugiau
Darželyje Sveikatingumo savaitė
 „Sveikatingumo ir Terapijos Studija“  atliko vaikų kūno laikysenos ir raumenų balanso tyrimus, kurie  buvo įteikti sutikimus pasirašiusiems tėveliams. Kineziterapeutė Agnė, profesionaliai įvertino ir patikrino :…
Skaityti daugiau
Skip to content