Vilniaus lopšelis-darželis „Pakalnutė“ sveika ir saugia gyvensena susidomėjęs nuo 2001 m. Esame parengę jau ketvirtą programą pagal, kurią planuojame veiklą įstaigoje – tai, „Sveikos ir saugios gyvensenos“ programa 2013-2016 m.m.
Ši programa yra integruojama į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo metines veiklas. Remiantis sukurta programa , kiekvienais mokslo metais papildomai rengiame sveikatingumo projekto planus, juos sėkmingai ir įgyvendiname. Siekiame, kad bendruomenė, žinodama ir vertindama sveikos ir saugios gyvensenos svarbą – saugotų, palaikytų ir stiprintų vaikų sveikatą. Taip pat „Sveikos ir saugios gyvensenos“ programa praturtina ugdymo turinį, skatina ieškoti naujovių, netradicinių darbo su vaikais būdų ir metodų. Dalyvaujame respublikinės ikimokyklinių sveikatingumo asociacijoje „Sveikatos želmenėliai“ organizuojamuose renginiuose ne tik ikimokyklinėse įstaigose, bet ir mieste. Jos nariais esame nuo 2001m. Antrus metus dalyvaujame VŠĮ „Sveikatos ambasada“ organizuojamame „Mažųjų Olimpiadą“ renginyje. Priešmokyklinio amžiaus 12 vaikų komanda 2015 m. laimėjo II vietą.
Turime įsirengę atskirą fizinio salę, kurioje yra daug priemonių kūno kultūrai ir žaidimams. Darželio kieme yra sporto aikštelė, kurioje vaikai gali žaisti ir krepšinį.
Nuo 1992 m. bendradarbiaujame su „Kūno kultūros dispanceriu“, kuris reorganizuotas ir dabar vadinasi „Sporto medicinos centru“. Kiekvienais metais gydytoja-ortopedė Liudmila Švedienė apžiūri mūsų įstaigos vaikučius, teikia patarimus ir pasiūlymus rūpimais klausimais.
Vaikams, turintiems judėjimo aparato sutrikimus, pagal gydytojos rekomendacijas vedamos korekcinės gimnastikos valandėlės.
2008 m. sukūrėme projektą „Sportuokime kartu“, teikėme jį Vilniaus m. savivaldybei. Projektą patvirtino Socialinių reikalų departamentas ir skyrė finansavimą. Tad daug sportavome, iškylavome, pramogavome. Organizavome futbolo varžybas, sportines pramogas, estafetes. Važiavome į „Akropolio“ pramogų centrą, kur labai smagiai praleidome laiką. Darželio bendruomenė didžiuojasi šiuo pasiekimu. 2009 m.ir 2010 m. kūrėme šio projekto tęsinį, kuriam irgi gavome finansavimą. Taip pat įgyvendinome bendrą ekologinį darželio projektą „Žemė myli mus kiekvieną“.
Vilniaus lopšelis-darželis „Pakalnutė“ bendradarbiavo ir su Vilniaus apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centru, todėl aktyviai dalyvavome jų organizuojamuose renginiuose; „Mieste be savo automobilio“, konkurse „Sveikuolių sveikuolis“, kuris vyko Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vandenis“, piešinių parodose.
Darželyje įgyvendiname tarptautinį socialinį projektą: „Zipio draugai“ pagal VŠĮ „Vaiko labui“ ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro paruoštą programą. Ji siūlo visą sistemą gerai apgalvotų būdų ir metodų, bei konkrečių praktinių užduočių, padedančių pedagogams ugdyti kasdieniniam vaiko gyvenimui ir bendravimui reikalingus socialinius ir sunkumų įveikimo gebėjimus.
Bendradarbiaujame su kitomis ikimokyklinėmis įstaigomis: Vilniaus lopšeliu-darželiu „Žibutė“, Vilniaus lopšeliu-darželiu „Obelėlė“, rengiame bendras sportines pramogas, projektus.
2011 – 2012 m.m. kartu įgyvendinome ekologinį projektą „Papuoškime žemę giesmėm ir žiedais“; 2012 – 2013 m.m. „Aš laimingas, kai saugus“; 2013 – 2014 m.m. tarpinstitucinį projektą „Pabukime kartu“; 2014 – 2015 m.m. dalyvavome renginyje „Būk vikrus“.
Dalyvavome visuomeninėje veikloje. G.Steponavičiaus organizuojamose šventėse, konkursuose. 2010 m. kartu su tėveliais ir jų vaikučiais dalyvavome Pasakų parke, šventėje “Rudens spalvos”, su muzikine programėle “Baltas šuniukas”. 2011 m. ir 2012 m. darželį atstovavo „Nykštukų“ grupės vaikai. 2013 m. šventėje dalyvavo „Bitučių“ grupės vaikai, jie atliko lietuvių liaudies šokį „Kiškelis bebėgdams“. 2014 m. dalyvavome taip pat ir išmokėme žiūrovus žaisti žaidimą „Čia dainelė“. Šiais mokslo metais davyvavo „Ežiukų“ , „Skruzdėliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai meninėje parodoje.
Jau septintus metus dalyvaujame respublikiniame meniniame projekte, kuris skirtas mamai. 2015 m. organizuota akcija tema „Vėtrungė mamai“. Anksteniais metais buvo “Bitelė ratuota”, „Skėtis mamai“, „Skarelė mamai“, „Laivelis mamai“, jų metu vaikai kurė originalius, savitus darbelius mamai.
Kiekvienais metais švenčiame kalendorines šventes, organizuojame vaikams pramogas, šventes, ekskursijas ir išvykas. Aktyviai dalyvaujame meniniuose, kūrybiniuose konkurse, projektuose, piešinių parodose.
Darželyje turime įkūrę „Etno“ kambarėlį, kad galėtumėme vaiką skatinti domėtis savo tautos kultūra, tradicijomis.
Informacija atnaujinta 2022-01-10
